Tento blog nepodporuje žádné poruchy příjmu potravy!!!

Srpen 2008

5 potravin, které vás zničí!

21. srpna 2008 v 9:48 | Fit girl, 15 let |  Tipy a triky
Zapomeňte na alkohol, to obezita je nová metla lidstva. Není divu, když na vrcholu nejoblíbenějších jídel většinou nadete ty nejmíň zdravé a nejkaloričtější.

Určitě pro vás seznam následujících pěti poživatin nebude velkým překvapením, ale ruku na srdce, kolik z vás je z jídelníčku absolutně vytlačilo a kolik si dopřává alespoň jeden z následujících hříchů denně?

Dieta modelek

14. srpna 2008 v 20:29 | Fit girl, 15 let |  Diety
Dieta modelek je intenzívní dieta, trvající pouhé tři dny. Dieta modelek je velmi populární právě mezi modelkami, ale také mezi politiky a známými osobnostmi, které potřebují ve velmi krátké době zhubnout. Původně pochází dieta modelek z Hollywoodu, proto se jí také říká Hollywoodská dieta.
Díky dietě modelek zhubnete až 3 kila během 3 dní a zároveň se díky ní tělo pročistí. Dieta modelek je založena na tom, že po celé tři dny jíte pouze ovoce v přesně daném množství a pořadí. Vybrané ovoce totiž obsahuje velké množství enzymů, které podporují látkovou výměnu a trávení. Kromě enzymů obsahuje toto ovoce také poměrně hodně dalších vitaminů a minerálů, které látkovou výměnu ještě zlepšují.

Dieta modelek - jídelníček:


Složení stravy

14. srpna 2008 v 20:24 | Fit girl, 15 let |  Tipy a triky
Strava by měla být pestrá a smíšená, to znamená, že by měla obsahovat různé druhy potravin. Není vhodné nějakou potravinu ze stravy zcela vyloučit, pokud k tomu není závažný zdravotní důvod. Každá jednostranná strava organismus poškozuje. Následky se nemusí projevit hned, mohou se střádat měsíce nebo dokonce i roky, než se projeví.Strava člověka se skládá ze základních živin - sacharidy, tuky, bílkoviny a dále pak z vitamínů, minerálních látek a vlákniny.
Množství jednotlivých živin záleží na věku a hmotnosti jedince. Doporučení pro dospělého člověka jsou následující:
Sacharidy - 50-55% celkového energetického příjmu (cca 4g/ kg tělesné hmotn./den)
Tuky - 25-30% celkového energetického příjmu (cca 1g/kg/den)
Bílkoviny - 12 - 15% (cca 0,8 g/kg/den)
Vláknina - 30g na den

Nějaké zajímavosti o mně...

5. srpna 2008 v 21:13 | Fit girl, 15 let |  O mně
Tento dotazník si vyplňovaly všechny holky z blogu www.hubneme-spolecne.blog.cz, tak jsem si říkala, proč si ho taky nevyplnit...

Týdenní jídelníček

5. srpna 2008 v 19:26 | Fit girl, 15 let |  Diety
Myslím, že celkem přijatelný jídelníček na celý týden i s výživovými hodnotam.
Pro ty, co už neví, co jíst... Klik na celý článek ;)

Patnáctiletá Britka váží 210 kilogramů

1. srpna 2008 v 18:35 | Fit girl, 15 let |  Ostatní
Je jí patnáct, ale když kolem ní projdete, máte pocit, že jste minuli morbidně obézní třicátnici. Georgia Davisová má za sebou teprve devátou třídu, ale její závislost na konzumaci neskutečně tučných a nezdravých potravin z ní učinila předčasně stárnoucí horu tuků.
1. 8. 2008 14:20 - LONDÝN
Dívka od rána do večera stále něco konzumuje a na jejím každodenním jídelníčku najdeme osm plněných toastů, čtyři litry koly, několik pytlíků brambůrek, čokoládový dort, kilo smažených hranolků, dva galony mléka, dvoje máčené piškoty, dva bílé chleby a polotovarové těstoviny.
Výsledkem nadměrné konzumace nutričně téměř bezcenných, zato však energeticky nabitých jídel je 210 kilogramů živé váhy v patnácti letech, problémy s celkovým pohybem a vážné zdravotní komplikace, které ji podle lékařů mohou kdykoli zabít. A právě proto se rozhodla tato diabetička odletět do USA, kde se ve speciálním táboře pokusí shodit alespoň 130 kilogramů.
"Lékaři mi řekli, že bych mohla kdykoli zemřít. Nemůžu udělat ani pár kroků, aniž bych se nezadýchala a před pár měsíci mi objevili diabetes typu 2. Když se podívám do zrcadla, jsem zničená, jdu do svého pokoje a brečím. Vím, že je to částečně má vina, ale je pro mne šíleně těžké přestat jíst. Je to jako droga. Někteří lidé berou heroin, ale já jsem si vybrala jídlo, a to mě zabíjí," uvedla školačka pro deník The Sun.
Denně do svého těla nacpe Georgia asi 13 540 kalorií, zatímco její vrstevnice normálně zkonzumují asi jen 2 000 těchto energetických jednotek. Místo 210 kilogramů tak váží v průměru asi 60 kilogramů. Lékaři sice dívce nařídili, aby zhubla oněch 130 kilogramů, ale pojišťovna jí odmítá hradit podvázání žaludku či tablety na hubnutí, protože je příliš mladá. Proto se rozhodla odletět do Severní Karolíny v USA, kde ji na speciálním táboře pomohou zhubnout.

S přejídáním začala v pěti letech

S chorobným přejídáním začala v pěti letech. Tehdy byla přítomna umírání svého otce, aby se později uklidnila, začala nadměrně jíst. V sedmi letech už měla 70 kilogramů.
"Šikana ve škole byla hrozná. Říkali mi tlusťouška a bečka sádla," stěžuje si dnes Georgia. Její den začíná v šest ráno.
"Spím na nízkém futonu a musím si nejprve kleknout, než se postavím na nohy. Používám sprchu pro vozíčkáře, pak si dám velkou mísu cereálií, toast, máslo a džem. Potom sleduji televizi, než se navleču do uniformy, kterou jsem si musela objednat u firmy pro nadměrné velikosti přes internet. Před obědem si dám několik sýrových sendvičů a brambůrky s příchutí krevet," vyjmenovává svůj denní režim patnáctiletá dívka.
Ze školní jídelny ji dávno vyloučili právě kvůli přejídání. Proto si s sebou, což je ještě mnohem horší, nosí polotovary. "Jídávala jsem kabanos, sladkosti a hranolky. Pak mi učitel řekl, že už do jídelny nesmím," vzpomíná Georgia.
Do tělocviku přestala chodit loni. Sotva chodí, takže jakýkoli jiný pohyb je pro ni utrpením. Doma většinou sedí na gauči a pojídá různé pochutiny a sendviče. Když se pokoušela na školní diskotéce tančit, dopadlo to pádem a vyvrtnutým kotníkem. A tak se upřela na internet, kde vystupuje jako štíhlá mladá žena.
"Můžete být kýmkoli chcete. Nikdo vás nesoudí za to, jak vypadáte. Na internetu jsem vdaná a žiju v malém domku se dvěma dětmi. Moc ráda bych, aby to jednou byla realita," sní si morbidně obézní školačka.
Za přejídání však může především její matka Lesley. Už jako batoleti totiž Georgii dávala místo obyčejného mléka kondenzované a kvůli nedostatku peněz ji místo dětskou výživou krmila levnými polotovary. Sama měla s váhou potíže, ale na rozdíl od dcery se jí 120 kilogramů podařilo shodit. "Pro mě bude vždycky krásná," tvrdila se slzou v očích deníku The Sun.
Nadváhou dnes trpí čtvrtina chlapců a třetina dívek v celé Británii.