Tento blog nepodporuje žádné poruchy příjmu potravy!!!

5 potravin, které vás zničí!

21. srpna 2008 v 9:48 | Fit girl, 15 let |  Tipy a triky
Zapomeňte na alkohol, to obezita je nová metla lidstva. Není divu, když na vrcholu nejoblíbenějších jídel většinou nadete ty nejmíň zdravé a nejkaloričtější.

Určitě pro vás seznam následujících pěti poživatin nebude velkým překvapením, ale ruku na srdce, kolik z vás je z jídelníčku absolutně vytlačilo a kolik si dopřává alespoň jeden z následujících hříchů denně?

--------------------------------------------------------------
1)Slazené limonády:

Tak tohle je kalorická bomba hromadného ničení. Oblíbené nealkoholické drinky jako Coca-cola, Pepsi, Sprite... jsou vyráběny z rafinovaného cukru. Běžná plechovka obsahuje až 10 lžiček cukru (který si kvůli linii nedáváte ani do kávy). A na co je dobrý cukr kromě navyšování kil? Ještě dává pořádně zabrat zubům a podporuje vznik cukrovky.

Další látky, bez kterých se vaše tělo rádo obejde, jsou konzervační látky, kterých mají limonády také víc než dost - sodík (zvyšuje krevní tlak), siřičitany (ty bývají spojovány s astmatickými záchvaty) a kofein.

Běžná plechovka slazené limonády obsahuje zhruba 139 kalorií, což už je pěkná dávka. A pokud si myslíte, že limonádami s umělými sladidly něco zachráníte, vězte, že jste na omylu. Mnoho z umělých sladidel je spojováno s možným vznikem rakoviny. A výzkumy dokazují, že po nich navíc cítíte větší hlad. Takže co pít? Zkuste to raději s vodou!

--------------------------------------------------------------
2)Brambůrky:
Křupavý, voňavý, mastný, slaný, kořeněný mor na linii, to je tahle oblíbená televizní pochutina. Obsahují vysoký podíl sodíku a jsou vyráběny na nasyceném tuku.

Typický 35gramový pytlík obsahuje 180 kalorií a asi 2,5 lžíce tuku. Ve větším 50gramovém sníte až 3,5 lžíce tuku. Když spořádáte pytlík denně, jako byste vypili dva litry oleje ročně. Mňam...
--------------------------------------------------------------
3)Balené koblihy:
Symbol Homera Simpsona a televizních policajtů. Nepřekonatelná dobrota, která je tak úžasná, že snad ani nemůže být nebezpečná. Ale je.

Koblihy stejně jako ostatní sladké pečivo obsahují vysoký podíl těch nejhorších věcí - nasycené tuky, rafinované cukry, sacharidy a konzervační látky, aby dlouho vydržely čerstvé.

V polévané koblize zkonzumujete 217 kalorií, 13 gramů tuku a 10 gramů cukru. Chcete vypadat jako Homer? Pak hodně štěstí.

--------------------------------------------------------------
4)Hot dog:
Párky nevypadají jako maso a dokonce ani jako maso nechutnají. Bude to asi tím, že jsou vyráběny z úplně jiného masa než obvykle jíme (odřezky apod.). Asi jen 50 % z nich je vyráběno z kvalitních surovin.

Rozhodně nezanedbatelný není podíl tuku, soli a kalorií v nich. Nesmíme zapomenout ani na obligátní konzervační látky, kterými se to tu jen hemží. Zde jsou v převaze dusičnany.

A když si tohle všechno ještě necháte zabalit do houstičky se všemi jejími sacharidy, nacpete do sebe zhruba 365 kalorií, 23 g tuků, 1,5 g soli, což je na tak malou porci pořádný nářez.
--------------------------------------------------------------
5)Hranolky:
Pokud si je uděláte doma z brambor k tomu určených, tak ano, to ještě s přivřenýma očima lze, ale hranolky z módních rychlovývařoven jsou metlou pro štíhlou postavu.

Ty úžasné tenké hranolky tam totiž prošly hlubokým zmrazením, jsou plné kalorií, nasycených tuků a obsahují akrylamidy, což je látka, u které bylo při pokusech na krysách prokázáno, že může způsobovat rakovinu.

Protože jsou velice tenké, vsáknou také mnohem více tuků než obvyklé široké hranolky.
Tak co, ještě vás nepřešla chuť?
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Surielem Surielem | Web | 21. srpna 2008 v 10:13 | Reagovat

Tak z toho co je tady vyjmenováno, tak brambůrky nejim, hotdogy taky ne, bez hranolek taky žiju a sladké limonády  nepiju i když někdy zhřeším na Kofole to je fakt...ale jinak musím říct, že bez těch dalších to jde... :)))

2 Týňulenka Týňulenka | Web | 21. srpna 2008 v 10:54 | Reagovat

Slazené limči nepiju(jenom Lehkou Colu občas), brambůrky, hot dogy, koblihy a hranolky miluju ale teď jsem bez nich už měsíc a nestěžuju si :))

3 Rease-SB Rease-SB | Web | 21. srpna 2008 v 11:39 | Reagovat

tak tyhle jídla a pití u mě byli dřív na denim pořádku..

4 Andrea Andrea | Web | 21. srpna 2008 v 11:55 | Reagovat

Hm hm..já alkoholuju a brambůrkuju..hmmm, jsem to ale čuně .)

5 Carrie Carrie | Web | 27. srpna 2008 v 19:29 | Reagovat

toto jsem Lvytlacila" obsac hresim tim, ze si udelam hranolky, ale pecu je v troube tim se snizi mnozstvi tuku a uz to je len ako bys jedla brambory ;))

6 marty321 marty321 | Web | 7. února 2009 v 15:16 | Reagovat

všichni co chcete zhubnout, musíte určitě klikat na web a začít se hýbat...

7 eat-pray-love eat-pray-love | Web | 19. srpna 2012 v 16:26 | Reagovat

Preto ani jednu z tých potravím nekonzumujem! Nezdravý hnus ktorý mi ani nechutí..hlavne v lete....:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama